Bez života

11. října 2010 v 16:40 |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
.
Když mé oči dopadnou na parapet jemně osvícen zdráhavější sluneční září podzimu, zří - napolo pod peřinkou hlíny v květináči - uschlý výhonek rostliny.
  Shnilý s duší rozdrcenou napadrť tíživým slovem Konec. Je to smutné, téměř frustrující. Když pomyslím na to, že tento výhonek - biť je to jen jeden malý ubohý výhonek - vznikl díky tomu, že někdo jeho dárkyni rostlinu s láskou opečovával a dával jí vláhu, aby ona mohla povít své dítě a já se o to dítě splozené z lásky a starosti jednoho člověka k rostlině neuměla postarat, je mi na nic. Je to přeci moje chyba, že tento výhonek uhynul. Možná se to zdá být nadsázkové, ale ve své podstatě jsem vrah.
  Ale přesto... bylo by snad tomuto výhonku při životě lépe? Věci se rodí a zanikají a jednou by den jeho záhuby stejně přišel, tak snad nezáleží na tom, jestli je to dřív nebo později.
  ...bylo tedy dobře, že zahynul, aby už se dál nemusel trápit?
  Ne.
  Proč?
  Protože tenhle výhonek měl v životě své poslání. Aby vyrostl v krásnou bujnou rostlinu a splodil další dítě, které by mohlo celý cyklus opakovat. A on ten cyklus navždy přerušil; já jsem jej přerušila. Což znamená, že celé to jeho snažení bylo zbytečné.
  Všichni žijeme pro to, abychom v životě splnili naše poslání. To je to jediné, co by nás mělo táhnout kupředu. Na ničem jiném nezáleží. Nezáleží na životě, je k ničemu, stejně jednou navždy odejdeme. Je jen na to, abychom naplnili naše poslání a jako odměna je ta, že se nás ujme ta nejmilosrdnější paní - smrt. Jednoduše - žijeme pro to, abychom něco naplnili a zemřeli. Žijeme pro smrt. To je celé tajemství života.
  Viď, výhonku? Tobě nebyla umožněna ta prostřední část. Zemřel si předčasně mojí vinou. Omlouvám se. Ale snad někde tam najdeš lepší svět, kde bude tvé poslání dokončeno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vampyyyrka vampyyyrka | Web | 16. listopadu 2010 v 16:07 | Reagovat

Teri,máš nádherný slovník,také bych takový chtěla.
Už se těším,až napíšeš nějakou knížku v reálu.Ihned si ji pomažu koupit a ještě budu žádat autogram.
Pak bych řekla: ,,Jé,mi jsme chodili spolu na zš"
Ale narozdíl ode mě jsi jednička!
Já jsem totální lúzr a absolutní nula.
Nesnáším celé své já,zatímco ty bys měla sama sebe se ucívat.Obdivuju tě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama