Když jsem šla tunelem zpět. To jsem vám viděla věci. Tunel života. A z těch dnů beze starostí zbyly jen střepy.

17. listopadu 2010 v 12:25 |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Tea cup
Včera v noci jsem nemohla usnout a našla jsem v počítači pár starých písniček, co jsem poslouchala, když mi bylo tak deset, jedenáct... Namátkou jsem si jich pár pustila a vrhlo mě to do zvláštního stavu. Ne, nenazvala bych to tak úplně nostalgií, protože nedalo se to nazvat šťastnými vzpomínkami. Vzpomněla jsem si na to, jaká jsem kdysi bývala. Jenže zdá se to jako tak hrozně dlouhá doba. Přitom jsou to jen dva, tři roky, co jsem ještě bývala jiná, tak veselá a bezstarostná, plná energie a měla tolik senzačních plánů do života. Kam se to podělo? Kam se poděla má krásná naivita...? Vraťte mi ji...
  Připadala jsem si, jako bych pátrala po rodinné historii. Vytáhla jsem svůj starý deník a oprášila stránky. Pokryté vrstvou prachu. Ano, jakoby to už byla věčnost. A přesto, když jsem se začetla do těch stránek... Musela jsem brečet. Jistě, byly to trapné zápisy malé holčičky, ale stejně, bylo v nich až mnoho podtextu. Co to se mnou život udělal?
  Všechno to krásné, co na mně bylo dobré, rozebral na střepy. A každý z nich nechal válet v minulosti. Bez duše. Z té duše totiž udělal zvadlou květinu. Proč dnes přemýšlím tak? Bez optimismu a vidiny lepšího?
  V mém životě se přece nestala žádná pohroma, která by mě najednou tak razantně změnila. Ne, bylo to postupné. Až jsem nakonec dospěla do dnešního stavu, kdy je ze mě jen hloupá zplozená chyba odněkud z koutku mysli. Loutka osudu.
  Dokážu se smát. Umím se radovat a dělat blbosti. Ale už jen bez té nejdůležitější části mě. Bez té nádherné dětské naivity zračící se v očích.
  A ty stránky, fotografie a staré kresby jí jen překypují. Však už jen ze střepů. Bez možnosti, abych si ji vzala zpět do svých očí a pod svá křídla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vampyyyrka vampyyyrka | Web | 17. listopadu 2010 v 13:41 | Reagovat

Ahoj,jak se máš?Já skvěle,jenom nevím,jestli na Harryho nemám jít až v sobotu.Tak se zatím měj.
PS: Máš kliku,že si vedeš deník,mě to už dávno přestalo bavit.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama