O těch nejhorších bestiích světa

19. listopadu 2010 v 19:55 |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Starší úvaha, později použitá i jako škoní práce.
Tea cup and pen
Pod pojmem nejhorší bestie bychom si mohli představit kohokoliv. Obviňovat kohokoliv z toho, že je monstrum, co zničí všechno. Ale to bychom si nejprve měli zamést před vlastním prahem. Nejhorší bestie na světě jsme my. Lidi.
  Lidé, tvorové, co umí jen brát a ničit. A zničili jsme všechno. Všechno.
Naši největší matku Zemi jsme jako bídní červi prožrali do základů hříchem, neřestí a hněvem, který v lidských žilách koluje už od samých počátků. Lidé si stále myslí, že to oni jsou páni celého světa a mohou naprosto cokoliv. Jenže to se šeredně mýlí. Však my se budeme setsakramentsky divit, až pro nás jednou Země zavře krám a vylije na nás zpět všechnu tu škodu, co jsme jen natropili.
  Kdyby nebylo lidí, Země by byla krásnou planetou plnou míru a bezpečí. Ale s lidmi to nejde. Ti nikdy nebudou jednotí, nikdy nedokáží táhnout za jeden provaz, a proto dokáží jen a jen škodit. Bez lidí by nebylo žádných ozonových děr ani nebezpečných výbušnin. Bez nich by neexistovaly samé zbraně hromadného ničení. Největší zbraní hromadného ničení stejně vždy bude lidská existence. To ona jednou naši planetu zamete pod svá kopyta a její duši rozdrtí na prach.
  Jednou zmizí všechno, a to už nebude tak dlouhá doba. Zmizí pralesy, zmizí ledové krátery, vyhynou některé další zvířecí druhy a pak vše zanikne. Sami si jednou zakryjeme Slunce. Odvrátí od nás tvář, jak můžeme být tak nicotní. Špinaví červi, co umí jen brát, brát všechno a už to nikdy nevrátit. Spotřebovat to ve svůj prospěch a ještě tak tím škodit dárci - planetě Zemi.
  Naší planetě se vždy budeme snažit vládnout. Ovládat nejen náš druh, ale i všechno ve světě, kde žijeme. Proč? Protože jsme lidé. Ti, co si o sobě vždy egocentricky myslí, že jsou ti největší vládci.
  Jsme jen cházka vandalů. Nejsme nic. Alespoň nic užitečného. Jen se sami mezi sebou děláme důležitými.
  Svět lidí je tím nejhorším peklem. Možná se to tak ani nejeví, protože každý sám o sobě jsme monstrum mezi monstry. A proč tady ještě mezi těmi monstry tedy jsem? Co já vím… Možná, abych jako člověk poučila lidi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama