Prosinec 2010

Svět blázní

13. prosince 2010 v 16:28 Zběsilé žvásty a výplody mysli
.
*neříkám, že krajin v parku nevypadá nádherně, ale v tuhle roční dobu mě to spíš děsí*

Již od velmi raného dětství jsem stereotypní člověk. Většinu změn nesnáším moc dobře. Nenávidím, když něco změní můj mechanický režim dne a jsem zastánce toho, že všechno by mělo mít určitou harmonii a řád.
  Tohleto se vztahuje i na počasí v jednotlivých ročních období. V červenci by neměla být teplota vzduchu tak na větrovku, mrazy v květnu jsou také špatné a teploty dosahující pětadvaceti stupňů v říjnu taky nejsou to pravé ořechové.
  Stejně tak je to i s momentálním - mně nevyhovujícím počasí -, kdy v polovině prosince přichází jev... jarního tání? Ano, přesně tak, když jsem dnes ráno vyšla ven, měla jsem pocit, že jsem spala několik měsíců a probudila se až někdy v březnu.
  Tohle se mi prostě nelíbí. V polovině prosince bych očekávala nějakou vánočně laděnou atmosféru v podobě zatažené oblohy a sněhových vloček snášejících se k zemi, ale tohle tedy ne. Takovéhle změny počasí na mě nepůsobí nijak pozitivně. Narušuje to můj denní řád, mate to mojí náladu a dokonce narušuje i mé tvůrčí myšlení spočívající v jisté symbióze s počasím.
  Tím chci naznačit, že si připadám, jako by mi někdo vymyl mozek. Opravdu, cítím se, že nejsem schopná se na nic soustředit a v hlavě zplodit jedinou kloudnou myšlenku. Ano, jsem přecitlivělá, je to přece jen počasí, ale stejně...Doufám, že se odlá vzpamatovat.