Svět blázní

13. prosince 2010 v 16:28 |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
.
*neříkám, že krajin v parku nevypadá nádherně, ale v tuhle roční dobu mě to spíš děsí*

Již od velmi raného dětství jsem stereotypní člověk. Většinu změn nesnáším moc dobře. Nenávidím, když něco změní můj mechanický režim dne a jsem zastánce toho, že všechno by mělo mít určitou harmonii a řád.
  Tohleto se vztahuje i na počasí v jednotlivých ročních období. V červenci by neměla být teplota vzduchu tak na větrovku, mrazy v květnu jsou také špatné a teploty dosahující pětadvaceti stupňů v říjnu taky nejsou to pravé ořechové.
  Stejně tak je to i s momentálním - mně nevyhovujícím počasí -, kdy v polovině prosince přichází jev... jarního tání? Ano, přesně tak, když jsem dnes ráno vyšla ven, měla jsem pocit, že jsem spala několik měsíců a probudila se až někdy v březnu.
  Tohle se mi prostě nelíbí. V polovině prosince bych očekávala nějakou vánočně laděnou atmosféru v podobě zatažené oblohy a sněhových vloček snášejících se k zemi, ale tohle tedy ne. Takovéhle změny počasí na mě nepůsobí nijak pozitivně. Narušuje to můj denní řád, mate to mojí náladu a dokonce narušuje i mé tvůrčí myšlení spočívající v jisté symbióze s počasím.
  Tím chci naznačit, že si připadám, jako by mi někdo vymyl mozek. Opravdu, cítím se, že nejsem schopná se na nic soustředit a v hlavě zplodit jedinou kloudnou myšlenku. Ano, jsem přecitlivělá, je to přece jen počasí, ale stejně...Doufám, že se odlá vzpamatovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama