Proč jsou vždy nejtěžší začátky...?

29. ledna 2011 v 15:35 |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Tea cup and pen
Sakra.
Už jste někdy četli knihu, jejíž začátek byl naprosto nudný? Asi ano, jelikož je to tak u většiny knih.
  Začátky jsou obecně většinou dost těžké. Když se chcete něco naučit, když začínáte v nové škole, když začínáte s navazováním nějakého vztahu.
  Mezi těmi co píší je to většině případů naopak. Není těžké rozběhnout se na začátku, ovšem je těžké udržet si dílo a dovést ho až do samého konce.
  I já to tak ve většině případů mívám. Nedělá mi problém napsat prvních pár vět, ale poté se zaseknu a nevím, jak pokračovat. Mnohdy nenajdu vhodná slova, a tak výplod mysli nakonec skončí v mé obsáhlé sbírce fragmentů.
  Tak proč sakra mám v mém hlavním projektu tento režim úplně naopak?! No ano. Proč mi dělá problém napsat solidní začátek, když konec mám naopak úplně promyšlený. To jsem taková perfekcionistka, že se nespokojím ani s jedním z náčrtů, co jsem napsala? Ne... Nejsem perfekcionistka, v mnoha věcech mi stačí třeba i poloviční výkon. Tak proč? Proč mi tentokrát paní Múza nepomůže?
  Asi proto, že je to ve mně. Chátrám. Moje mysl chátrá. Ale nevzdám to. I kdybych těch náčtů měla napsat milion...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lada lada | 29. ledna 2011 v 15:50 | Reagovat

pravda, ze u knizek sou zacatky opravdu nekdy tezky. ale taky konce, ptz nekdy me fakt dost zklame, jak nejaky slibny film nebo knizka skonci docela obycejne..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama