Alenka v kraji divů

6. června 2011 v 21:55 | Tereza |  Knihy
Tramtaratararará, jsem opět jaksi taksi v provozu. Neříkám, že mi to vydrží nějak extra dlouho, ale uvidíme. Zatím přináším jednu knižní recenzi.
(Ne, nejsem debil, tohle vydání se opravdu jmenovalo Alenka v KRAJI divů)
Autor: Lewis Carroll, Ilustroval John Tanniel
Žánr: Fantas-magorijní pohádka
Druh: Román psán v er-formě
Počet stran : 104
*Dolů králičí dírou. Podzemí…svět fantazie bez hranic*

Zdálo se to jako úplně obyčejný den, co Alenka trávila se svou sestrou. Však by taky byl, kdyby nebyl, jenomže on není, jelikož tento den se dá být čím dál tím víc úžasnoucnější.
Začalo to celé králíkem ve vestě, pokračovalo to přes pád králičí dírou, kde skákaly poličky s marmeládou - věděli jste milé děti, že to umí? - zaplétat se to začalo, když Alenka už vlastně ani nevěděla kým je a rozuzlení… No počkat! Měl vlastně celý příběh nějaké rozuzlení?

Zkrátka a dobře, milé děti, Alenka se dostala pádem králičí dírou do říše, kde nic není nemožné. Vlastně, celá říše je tak trochu stavěná na hlavu. Ale proč taky ne, že? Je to jiná říše, tak co bychom čekali?
Každopádně, naše malá hrdinka si to zde pěkně užila. Potkala spoustu roztodivných bytostí počínaje Ševcem, procházejíc přes Plcha, králíka Březňáka, Houseňáka, šklebící se kočku Šklíbu, Paželva, červenou Královnu a Krále, spoustu kartových vojáků, ještěrku Vilíka, končije například Vévodkyní.
Stihla za tu dobu několikrát vyrůst a zase se zmenšit, navštívit bláznivou svačinu, zahrát si kroket s plameňákem, vyslechnout Paželvův příběh, dozvědět se, jak se tančí Humří čtverylka, vyslechnout Houseňákovu radu, zažít soud s kradenými vdolky, svést boj s kartami a nakonec… probudit se.

Obecně platí, že každá knížka nesedne všem. U Alenky v kraji divů tohle celé platilo dvojnásob. Právě proto je tahle kniha určena dětem. Ti totiž mají tu největší fantazii. A mohu říct, že ke čtení Alenčiných dobrodružství budete fantazie potřebovat kopec. Pokud ji nemáte, ani knihu neberte do ruky - není psána pro vás a jistě vám nesedne.
Slyšela jsem různé názory. Některé se týkaly toho, že pan Carroll nejspíš musel mít pořádnou kocovinu při vytváření tohoto díla.
Tuhle teorii popírám. Pan Carroll měl jen velkou fantazii. A že tahle kniha nedává svým obsahem ani za mák smysl je na ní to nejlepší. Protože prostě můžeme jen nenuceně snít.

Moje hodnocení: 8/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama