Books in my thoughts: Andrea Cremerová - Smečka

6. srpna 2011 v 21:43 | T. |  Knihy

Drazí a zlatí, po sto miléniích promarněného času se opět hlásím k nějaké aktivitě. Po skončení letních prázdnin se můžete těšit/netěšit na některé z mých starších projektů, co momentálně dávám do kupy, mám hromadu výplodů mysli a jiných zběsilostí, ovšem dnes se dostaneme k něčemu jinému, a to konkrétně k zajímavé challenge, které se účastním, nesoucí název "Books in my thoughts," neboli - jestli chcete - "Knihy v mých myšlenkách."
Autorkou je Abyss a její projekt spočívá v tom, aby každý přihlášený dal do konce roku 2011 nejméně deset knih, nimiž se za tento rok prolouskal, a dokázal je ostatním prezentovat v šesti konkrétních bodech.
Mojí parketou jsou sice spíš kompletní recenze, kde můžu dosyta plýtvat slovy a okomentovat vše, nad čím jsem se pozastavovala; na druhou stranu takhle aspoň dám dohromady subjektivní hodnocení bez toho, abych musela zbytečně spoilerovat.
*****

První knihou, co bych ráda prezentovala, je titul Smečka od autorky jménem Andrea Cremerová. Četla jsem ji na začátku prázdnin a padla mi do noty, proto bych ráda začala právě s ní.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože má krásnou hlavní myšlenku a je chytlavá od začátku až do konce.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Zmatené srdce.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Prozřít.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
V téhle knížce jsem se charakterově neblížila příliš žádné postavě. Jinak bych si nechtěla vyzkoušet roli Cally, ze které si všichni dělali loutku a její život jí kompletně naplánovali ostatní.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Určitě čtivost knihy, protože spisovatelka nechodila kolem horké kaše a vždy šla rovnou k věci a zároveň dokázala skvěle zapojit detaily tak, aby nerušily dějovou linii. Tleskám, protože vím, jak je to nesmírně těžké.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Autorka si nechala vysvětlování všech okolností kolem Strážců, Hledačů a Ochránců až někam do poloviny knihy, což bylo lehce matoucí a i posléze jsem celému příběhu příliš nerozuměla. Možná je to jen moje chyba, ale vím, že s tím mělo problém víc čtenářů.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rena Rena | E-mail | Web | 31. března 2012 v 16:12 | Reagovat

Tuhle knihu jsem četla v listopadu, byla opravdu úžasná :) A jak se tak dívám na tytuly knih co tu máš, máme hodně podobný vkus :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama