Books in my thoughts: Richelle Mead - Vampýrská akademie

6. srpna 2011 v 22:55 | T. |  Knihy
Druhým knižním titulem, co bych ráda do této challenge prezentovala, je kniha/knižní sága Vampýrská akademie spisovatelky Richelle Meadové. Je to sice už poměrně dlouho, co jsem ji četla, ale já ji považuji za jednu z nejlepších z moderní fantasy-romantické literatury. Tak prosím.
*****

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Kvůli nepopsatelné atmosféře knihy. Kvůli charismatické hlavní hrdince. A kvůli tomu, že spisovatelka předvedla, že fantasy romantický příběh pro mladistvé se dá prezentovat i jinak.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Poslání osudu.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Bojovat.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Určitě by nebylo od věci mít osobnost Rose a její umění vypouštět z úst takové perly. Pokud bych se měla s někým ztotožnit, tak možná s Lissou v prvním díle, kdy dokázala být nešťastná z každé blbosti, protože to je moje specialita.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Určitě to, že kniha byla podána trochu jinak, než je pro tento žánr typické. Autorka z ní neudělala žádný cukříčkovitý slaďák (nic proti slaďákům, když jsou dobře podané, mám je ráda) ani žádné školní drámo, kdy se dva strááášně moc milují sotva se poznali. Ne, tady je to jak na zběsilé jízdě. Je v tom akce. Je v tom vtip, co má pointu. Jsou tu zvraty. A Rose není žádná ufňukaná naivka, co když něco pokazí, tak se ještě naštve na všechny okolo (jak to tak s hlavními hrdinkami u tohoto žánru bývá).
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Častý problém dnešních knih o upírech. Odklonění od konzervativní představy upírů. Sice to ještě nebylo tak hrozné jako třeba ve Škole noci, ale myslím, že kdyby takový Bram Stoker slyšel o rozdělení upírů na "dobré" a "zlé", o tom, jak upíři ovládají živly a mají poloupíří strážce, asi by rotoval v hrobě :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama