Books in my thoughts: Virginia Andrewsová - Svítání

31. srpna 2011 v 20:48 | T. |  Knihy
Dnes další příspěvek k tématu Knihy v mých myšlenkách. Tentokrát tak trochu srdcová záležitost. Na zítřek mám nachystanou menší aktualizaci, tak se (ne)těšte ^^;
***


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože je od spisovatelky mého srdce a opět mi rozbila srdéčko na kousky a nechala zaslzit balíček papírových kapesníčků.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Rodinné intriky.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Podvést.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Určitě bych nechtěla zažít to, co musela zažívat Dawn. Rozpad rodiny, zrady a temná tajemství by mě srazila na kolena. Na druhou stranu mít její výdrž, že všechno tohle drama ustála jako silná dívka/žena by se mi vážně hodilo. Čí role by mi naopak nevadila? Určitě nějaké rozmazlené holčičky ze zámožné rodiny, co navštěvuje Emerson´s Peabody, to bych si dala říct ;).
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Především jeho hlubokost, zápletky, propracované charaktery a nepředvídatelnost děje.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Ne ani tak narážka konkrétně na tuto knihu ( i když se jí taky týká), ale jediné, co mě v autorčiných dílech zaráží je to, jak hrdinkám v průměru třinácti až čtrnácti let přisuzuje poměrně bohaté ehm… zkušenosti s chlapci (když vezmu v potaz, že oproti dnešku se její příběhu pohybují ještě v relativně konzervativní době).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama