Books in my thoughts: Michelle Zinková - Proroctví sester

6. září 2011 v 14:05 | T. |  Knihy
***1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože byla o dvojčatech. Protože byla z mé oblíbené doby. A hlavně kvůli tomu, že byla zase trochu jinačí
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Tichý souboj.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Poznávat.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Ehm, v téhle knize je to těžké. Možná by to byla Alice pro její sobeckost, protože se rozhodla tak, jak bych se ve strachu rozhodla já. Neuměla bych se snažit být hrdinkou jako Lia.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Určitě to, že autorka byla originální. Tohle nebyla žádná fantasy mýdlová opera pro teenagery, kde by se půl knížky řešili "závažné krize" mladistvých.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
To, že autorka neokecávala děj milionem blbostí okolo se sice jeví spíš jako výhoda, ale tady mi právě nějaká ta kaše okolo chyběla. Tady to vše bylo vyloženě pořád jen o hlavní dějové linii. Mohlo nám být nabídnuto i nějaké to nahlédnutí do osobního života hlavních charakterů, když zrovna neřeší hlavní problém. Konkrétně v téhle knize by mě osobní život postav zajímal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama