Books in my thoughts: P.C. & Kristin Castovy - Škola Noci

12. listopadu 2011 v 22:30 | T. |  Knihy
Jo, vím, že teď tady na to vyloženě se...ehm, kašlu, ale makám teď na něčem jiným. Je to pro mě důležitý a baví mě to. A tak se mi to nechce nějak rozjíždět tady. Každopádně chci minimálně dokončit obsah do této soutěže. Takže dnes přináším další šestibodové shrnutí. Tentokrát ne tak úplně pozitivní.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Abych taky jen pořád neprezentovala něco, kde jen chválím a vytáhla knihu i z tak trochu jiného soudku hodnocení.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Neblahá dokonalost.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Vykvést.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
V tomhle mám jasno - rozhodně bych nechtěla být Erikem, s kterým si mrcha Zoey jen celou dobu hraje jako kočka s myší.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Věřte nebo ne, tak jako se mi pozitiva většinou hledají velmi dobře, u téhle knihy je najít nějaké hodně těžká záležitost. Možná to, že se mi líbil příběh o Kalonovi.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Škoda, že tento bod říká, že mám vytknout pouze jedno negativum, protože bych jich dokázala naskládat opravdu hromadu. Přesto to, co mi na knize vadilo zásadně, jsou dvě věci. První jest taková, že je kniha opravdu zářným případem toho, že ji autorky zkazily tím, že do ní nutně potřebovaly narvat upíry, kteří jsou novodobou senzací. V této knize to vyloženě autorkám nevyšlo. Upíři bez tesáků? Ovládající živelné rituály? Červená mláďata? Haha. Myslím, že by kniha mohla být o moc lepší, kdyby spisovatelky neudělaly tuhle blbost. Mohly být originální. Mohla to být třeba nadřazená rasa Označených. Zatímco takhle to na mě působilo spíš jako přiblblá parodie.
Druhá věc byla hlavní hrdinka, která byla na můj vkus nesmírně syntetická. Slečna dokonalá. Byla nám předhozena jako nesmírně talentovaná, krásná, chytrá mladá žena s potenciálem, kterou všichni mají za bohyni. Snad nikde nebyla přímo jmenována žádná její špatná vlastnost. I to s jejím… děvkařením bylo podáno stylem, že ona za to přece nemůže, když na ni chlapci/muži tak letí. Tímto pro mě po celou dobu příběhu ztratila veškerý charakter a hloubku. A její výlevy pro mě byly nudné. Ale je to samozřejmě jen můj názor…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama