Květen 2012

Wanna be the sunshine

28. května 2012 v 19:38 | Te. |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Dnes pršelo. Hodně. Vlastně jsem předchvílí přišla domů promoklá úplně na kost. Miluju déšť. Bez ironie. Dává mi možnost uvědomovat si tolik věcí, které bych si normálně nepřipustila.

Nechávám to tu ladem, co?
V poslední době čtu v internetovém světě hodně o lidech, co by se rádi změnili, pokud možno k lepšímu. Já jsem docela stereotypní člověk. Vždy, když v mém životě nastane nějaká náhlá trvalá změna - třeba i nepatrná, je mi špatně. Kupříkladu jste měli vidět ten cirkus, když mi bylo pět a naši nechali udělat novou vanu... Vlastně ne, to jste radši vidět nechtěli. V poslední době si ale uvědomuju, že onu změnu akutně potřebuju.
Jsou to dva roky, co se u mě čas od času usídlí... řekněme tomu "stavy." Nechci tomu říkat deprese, nechci tomu říkat záchvaty, protože vím, že to by byla zbytečná nadsázka, nechci si tady hrát na chudinku. Není to častá záležitost, řekněme, že je to otázka vždy jednou za několik měsíců. To zní jako "OK, tak jsi náladová kráva." Jenže nevím, jestli se to dá přirovnat tak úplně k náladě. Objevuje se to bez příčiny, bez jakéhokoliv varování. To, co se se mnou v tu chvíli děje není v mých silách popsat slovy a upřímně, ani to popisovat nechci. Nedávno jsem si myslela, že už mám nad celou touhle věcí vyhráno, protože mě naposledy navštívila v říjnu. Pak se ale takový "stav" dostavil asi před čtrnácti dny.
A řekla jsem si dost. Už mě nebaví být pořád uzoufanou holčičkou, která si po večerech brečí do plyšáků, že nesnáší tenhle svět, ačkoliv se má líp než prase v žitě. Už mě štve být neustále ta hysterická kráva, která si všechno tak hrozně bere a nad některými věcmi uvažuje tak moc, že z toho pláče. Nechci být tou pitomou holkou, co na všem vidí jen tu temnou stránku, co se bojí otevřít se ostatním lidem, co má strach na cizí půdě vůbec ceknout, co neumí věci brát s nadhledem, co není upřímná k ostatním ani sama k sobě a hlavně nechci být ta, která pořád jen po něčem touží, ale činy nechává stranou a ta, jíž je v poslední době všechno ukradený.Jsem špatný člověk. A nechci být.
Nechala jsem se objednat k psycholožce. Vymaluju si pokoj na mou nejoblíbenější barvu, která mě jako jedna z mála věcí uklidňuje. Změním účes. Upravím svůj životní styl. A hlavně se budu snažit na všem vidět něco dobrého.
Krajina po dešti je tak... plná naděje.

Pár posledních dní se hodně flákám. Jsem závislá na votocvohoz, kde momentálně zas a znovu nakupuju. Je to fajn metoda, moct si přehledně vybrat krásné věci a ještě ušetřit nervování se v obchodě, když vám věci přijdou až pod nos. Občas si jdu někam zacvičit, protože uhánět si endorfiny čokoládou není zrovna ideální metoda. Zvlášť pokud chci mít hezkou postavičku do plavek. Zas a znovu si prohlížím fotky z Animefestu. Včera se mi o něm i zdálo. Už se nemůžu dočkat dalšího, a to od něj uplynul jen ani ne měsíc. Ale s AkiConem to vypadá nadějně. Vymýšlím si cosplaye. Vlastně už je mám naplánované, teď jen zbývá dát je dohromady. Mám však do těchto akcí ještě fůru času. Snad mi vyjde objednání paruk z e-baye, nikdy předtím jsem na něm nenakupovala. Včera jsem si ušila krásně žlutou mašli. Ve vlasech vypadá hrozně. Budu muset někoho poprosit, aby mě naučil šít, moc bych to chtěla umět. Asi si nechám zaplatit kurz. Shromažďuju věcičky, kterými bych chtěla trochu upgradeovat svůj pokoj. Sice je moc hezký i tak (což není samochvála, za to vděčím svému tátovi), stejně bych však v něm pár věcí upravila, když už budu mít tu novou barvu. Od března jsem ve škole neměla džíny. Ale přestala jsem nosit všechnu Harajuku-able módu. Můj styl jsou jednodušší modely, nicméně pořád trochu bláznivé. Taky jsem přestala psát, jak povídky, tak básničky, tak úvahy. Mám jeden rozpracovaný projekt, ale je to slušně řečeno hnůj, bude to chtít pevné nervy, abych s ním pohnula dál. Jo, a taky recenze, ale k těm se taky nějak nemám (asi bylo povšimnuto), i když mě baví je psát. Googlím si na internetu různé zkrášlovací kúry. Nesnáším svou pleť. Ve středu jdu na kosmetiku. Zítra mířím pro občanku. Nechci ji, je to další blbej krám, co budu ztrácet. Měla bych číst hromadu knížek z knihovny. Jen na ně ale koukám a nemám se k tomu, abych je vůbec vzala do ruky. Co nevidět je budu muset vrátit. Fail. O víkendu mě čeká kreslící kurz. Třeba zase po dlouhé době něco uklohním, když už jsem si koupila toho kloubového panáka na kreslení a zřídila stůl se zvedací deskou. Vytvořila jsem nový design. Nastavím ho úderem prvního června. Mám chuť jít do divadla. Ale nejbližší představení uvidím devatenáctýho června. Jdu na Labutí jezero. Už se těším. Porušila jsem svůj anime pořadník. Pouštím si Shugo Chara, abych se zasmála. Když to vyjde, pojedu tenhle rok zase k moři. Nebyla jsem tam od páté třídy. Rozhlížím se a zjišťuju, že bych si měla uklidit. Aspoň něco. Otevřít šuplíky, zavzpomínat. A najít svý starý fotky. Když jsem ještě měla vlasy jako kluk. Pak ten pážecí střih. Venku svítí sluníčko. Je to krásný.
Nedává to smysl, co? Jo, přímo šílenost. Překypuju myšlenkama. Měla bych si pořídit diář. Nebo najít ten starý. Ale líbil by se mi nový. Žlutý.
Sluníčko zvenčí pomalu opírá svoje paprsky do mé okenní tabulky. Chci být bezstarostná, veselá holka. Všechno brát s nadhledem. Chci se smát, až z toho bude jihnout srdce. Aby mi ostatní začali díky mému neustálému štěstí říkat Sluníčko. Sním o tom, že jednoho dne zakřičím, že miluju tento svět a jsem šťastná, že jsem měla možnost se do něj narodit.

Zítra začnu na sobě pracovat.Když se řekne Vocaloid...

23. května 2012 v 23:12 | Te.
Koukám, že tady straším s písničkama, aniž bych sem hodila průvodní článek. Vím, že jich po internetu koluje spoustu, ale přece jen žádný není takový, jak bych to napsala já. Tak jsem se dala do překládání a úprav. Opravdu jsem se snažila, aby to bylo sice obsáhlé, ale zároveň srozumitelné a chápal to třeba i člověk, co se s Vocaloidy setkává jen okrajově, ale pokud byste něčemu nerozuměli, ráda se pokusím vysvětlit ;) Stejně tak jako za nepřesné údaje si prosím okamžitý šutr do hlavy a ihned to polezu napravovat :D

Ranní káva

21. května 2012 v 20:37 | Te. |  Ostatní obrázky
Na tohle se dá říct jen jedno. Oh! Hetalia is in my coffee!
(tohle samozřejmě není moje kafe, upřímně dneska jsem to s ním trochu přehnala)

CircusP

20. května 2012 v 15:22 | Te. |  Vocaloid - Songs
CircusP (nebo také Doofus-P či matt9five)je mladý písničkách užívající Vocaloid ke své tvorbě. Je znám především tím, že předělává do Vocaloid podoby písničky reálných zpěváků, nebo již existující songy nechá nazpívávat jinými Vocaloidy než těmi, kteří je zpívají původně. Před rokem odstranil z youtube spoustu svých písních, protože se přiznal, že používal Pocaloid (tj. jedná se o nelegální cracklou verzi Vocaloidu) a když se následně vrátil, hodně lidí si myslelo, že tomu tak je dosud. On ovšem tvrzení vyvrátil, když zveřejnil na Twitteru fotku všech Vocaloidů, co vlastní. Mimo Vocaloidu také pracuje s hudebním programem UTAU.
Pojďme se podívat na některé jeho hudební kousky.

Rika Furude

19. května 2012 v 18:17 | Te. |  Higurashi no Naku Koro Ni
Moje největší oblíbenkyně z Higurashi no Naku Koro Ni, kterou zároveň považuju za jeden z vůbec nejzajímavějších charakterů obecně. Kdysi jsem si po ní i dala přezdívku ^^ Ale to už nějaký ten pátek.
Každopádně tuhle slečnu zbožňuju pořád. Za její upřímné přátelství. Za její cukrové tvářičky, pod kterými se skrývají temné, hluboké myšlenky. Za její úsilí porazit osud...

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Kanárek

18. května 2012 v 23:08 | Te. |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Nedávno se mě naši zeptali, co bych chtěla k patnáctinám. Předpokládali, že si vyberu nějaký symbolický šperk. Moje srdce však spíš zatoužilo po zpěvném žlutém ptáčkovi ve zlaté kleci...

Život je jedno velké divadlo

17. května 2012 v 22:55 | Te. |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
V poslední době nějak podezřele často kotvím jako zaujatý divák v hledišti. Proč taky ne, v Brně máme spoustu krásných divadel s možností kvalitního výběru. Ještě jsem nenarazila, od té doby, co nechodím na představení se školou, na žádné, z kterého bych odešla s myšlenkou ,,To byla ale blbost." Je fakt, že když jsme do našeho Městského a Janáčkova (a přiznávám, že jako Brňačka jsem ostoudně v Mahenově byla jen jednou) - teprve chodit začínaly - ano, ta tvrdá koncovka je správně - nebyla jsem z toho dvakrát odvázaná. Teď takovou akci hodnotím jako milé zpříjemnění večera, i když se mi někdy nechce, když se mám vyštrachat z
domu. Před hodinou jsem zrovna z divadla dorazila. Je to uklidňující takhle na pár hodin úplně vypustit. Takže pokud se někdy potřebujete odreagovat, doporučuju vyrazit někam na představení, je to fajn a ještě si rozšíříte kulturní obzory ^^

Jaká japonská kultura mě očekává v následujících měsících?

16. května 2012 v 15:53 | Te. |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Přiznávám se, že jsem pěkná otaku ostuda. Od září do března jsem v podstatě vypustila sledování anime ze svého režimu. Pokud nepočítáme těch pár filmů a epizody Hetalie, co jsem si pouštěla jako večerníčky. Svůj čas na japonskou kulturu jsem místo toho soustředila na projíždění stránek o Harajuku módě a stahování tun obrázků a písniček Vocaloidů. Pak jsem ale dokoukala pár rozkoukaných věcí a objevil se ve mně neskutečný hlad po dalších. Pochopila jsem, že jsem do tohohle 2D světa spadla naplno znovu. A jelikož se v tom už začínám ztrácet, rozhodla jsem si napsat tak trochu seznam toho, co bych ráda viděla do prázdnin/možná přes prázdniny.

Luka Megurine a Rin Kagamine - Just be Meltdown

14. května 2012 v 9:00 | Te. |  Vocaloid - Songs
Ne, nespletla jsem se v názvu. Jedná se o prolínání dvou písniček - Just be Friends v podání Luky a Meltdown, co má na svědomí Rin. Musím říct, že ten, kdo to mixoval, tak teda klobouk dolů. Nikdy bych neřekla, že to k sobě půjde tak dokonale dohromady.

Vocaloid covers - My Heart Will Go On

13. května 2012 v 17:00 | Te. |  Vocaloid - Songs
Panebožé :D <3 Tyhle verze jsou tak strašně moc ženiální! x3

Miku

Kamikaze Kaitou Jeanne - God is a Girl

13. května 2012 v 12:00 | Te.
Oh, našla jsem jedno moc nostalgické video *_* Když mi bylo 10-11, pouštěla jsem si ho snad každý den :D Že bych si pustila KKJ? ^^

Air - recenze

13. května 2012 v 9:00 | Te. |  Air
Dnes si dáme anime, co je stará dobrá klasika. O dílku s názvem Air už slyšel snad každý otaku. Já jej však viděla až teprve nedávno.

Pink Lady

12. května 2012 v 15:00 | Te. |  Móda obrázky
Tohle je tak nádhernej photoshoot *_*

imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Fly High!

11. května 2012 v 10:00 | Te.
Název: Fly High! // フライハイ! // Leť výš!
Mangaka: Natsumi O(o)uchi
Rok: 2008
Volume: 3 (v CZ zatím vyšly svazky 2)
Možno přečíst: Zde (AJ),Vomic(pakliže umíte japonsky, nebo si k tomu vezmete překlad mangy, aby vám posloužil jako "titulky")

Colorful x Melody (by Hatsune Miku & Kagamine Rin) cosplay

10. května 2012 v 16:31 | Te. |  Vocaloid Cosplay
Dnes jsem na mě tahle série fotek vykoukla na zdi na Facebooku. A já byla tak hrozně moc okouzlena *-* Písnička, ke které je cosplay dělaný, se jmenuje Colorful x Melody, je to jeden z mých nejoblíbenějších duetů od Rin a Miku :)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

[ W H R ] This Is Europe Calling MEP

10. května 2012 v 12:00 | Te.
Tohle video bylo pouštěno na Animefestu při přednášce Hetalia v zemi za zrcadlem a můžu říct, že mě skoro až dojalo, je opravdu nádherné x3 Myslím, že jsem začala být pyšná na to, že jsem z Evropy ^^;

Rin a Len Kagamine - Remote Controller

10. května 2012 v 10:00 | Te. |  Vocaloid - Songs
Koukám, že i když jejich písniček mám nejvíc, žádná jejich společná tu ještě není. Tak si dáme třeba Rimokon, protože je totálně praštěně dokonalá a jsem na ní zavislá.
Odoru, odoru, dancin' night, YEAH!~ x3

Jak bylo na Animefestu (?)

8. května 2012 v 23:45 | Te. |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
(Ten náramek jsem ještě nesundala ^^ Musím přijít na způsob, jak ho dostat ze zápěstí a moc ho neponičit)

Like an otaku

6. května 2012 v 16:45 | Te. |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Právě jsem se vrátila z AF. Unešená, naprosto potěšená, spokojená, no prostě znáte ty pocity naprostého nadšení pro věc :) Report čekejte v úterý ;)
Nejdůležitější věc, co jsem si odnesla?: Proč já kráva tam nešla už dřív?! :D
Poroučím se ^^

Zkouška toho, co si voháknu na AF

1. května 2012 v 23:49 | Te. |  Garderóba
Po hodině totálního vztekání se, vyhazování oblečení z relativně uklizené skříně (což se jen tak nevidí), se mi podařilo najít něco relativně kloudného. Chápejte mé rozhořčení, měla jsem v hlavě nachystané dva geniální outfity, co ovšem v reálu pak vypadaly úplně strašně.
Říkala jsem si, že si to aspoň trochu zdokumentuju, ale zkuste si něco fotit po jedenácté večer... no ono ty fotky jsou v tak dokonalé kvalitě, že vám spadne čelist. Ovšem konec vztekání, jdeme na tu improvizaci.