Fly High!

11. května 2012 v 10:00 | Te.
Název: Fly High! // フライハイ! // Leť výš!
Mangaka: Natsumi O(o)uchi
Rok: 2008
Volume: 3 (v CZ zatím vyšly svazky 2)
Možno přečíst: Zde (AJ),Vomic(pakliže umíte japonsky, nebo si k tomu vezmete překlad mangy, aby vám posloužil jako "titulky")

Pokud si myslíte, že Meru Tachibana je obyčejná dvanáctiletá dívka, co právě nastupuje do prvního ročníku nižší střední, mýlíte se. Před sedmi lety totiž byla odvedena svým otcem doprostřed hor, kde se dennodenně trénovala ve svých schopnostech, aby z ní vyrostla zkušená bojovnice. Teď se však vrací zpět do civilizace a má si zahrát právě na tu úplně obyčejnou středoškolačku. Je logické, že své schopnosti před ostatními tají,

kdo by neměl strach z holky, která je schopná skákat po stromech jako opice a dokáže uzvednout třeba náklaďák? A pro Meru je důležité najít si spoustu kamarádů, co ji budou mít rádi, ne spoustu kamarádů, které bude děsit.
Její plán na získávání přátel je však vystaven těžké zkoušce, když se na obzoru objevuje Ayuzawova partička z druháku, které, jak se zdá, říká školní řád velmi pramálo a jejíž cílem je manipulace s učiteli i studenty a sabotáže všech školních akcí na obzoru. Když se pak dopustí i ublížit Meruiné nejlepší kamarádce Chijo, je jasné, že už se svými schopnostmi nemůže jen lelkovat okolo. Jenže co by mělo být to nejlepší, aby se jí podařilo nějak zakročit? Přeci stát se studentem školní rady, dostat se na pozici, na kterou nikdo dobrovolně nevkročí v obavách, že se stane ústředním motivem zvrhlých kousků druháků.
I naše hrdinka poznává, že to není tak jednoduché, když se od vás snaží odříznout všechny kamarády a dýchají vám stále za patami. Jenže je to přece Meru Tachibana, dívka, co se jen tak nevzdá.
Moc často se mi nestává, že bych v při vyjadřování se na nějaká díla nenacházela slova. Když se mi tohle dílko dostalo do ruky, nebrala jsem ho moc vážně a říkala jsem si, že to nejspíš bude jen nějaká snůška naivity, co mi posloží jako zábava na zkrácení některé z hodin fyziky. Pak jsem se začetla do prvních pár stránek a byla jsem omámena. Ono to bylo naivní, sakra naivní, ale možná právě proto mě to strhlo tak náhle, že jsem se u toho jen celou dobu sladce uculovala a nadšeně mi zářily oči. Ještě se mi v životě nestalo, aby některá manga nebo anime s sebou přinesly tak strašně moc a moc nostalgie, že mě to tak neuvěřitelně hřálo u srdíčka. Připomnělo mi to časy, kdy jsem snila o tom, že jsem přesně taková jako Meru a
znovu se ve mně zvedla vlna touhy vysnít si, že jsem malá japonská školačka, jako už jsem o tom snila mockrát. Hlavní hrdinka byla sice nepřemožitelná Mary Sue, ale nesmírně jsem jí fandila. Byla zábavná, roztomilá a navíc mi hrozně připomínala jednu moji OC slečnu. A vůbec, ještě se mi nestalo, abych někdy zbožňovala úplně všechny charaktery, co v daném díle vystupují. U Fly High! tomu tak bylo. Dokonce mi nevadily ani ty patvary jako Merča nebo Čijka. Vlastně mi zde snad nevadilo vůbec nic, jen jsem se nechávala unášet tou zákeřně sladkou vlnou.
Úmyslně tohle nenazývám recenzí, protože už se mi nedostává dalších slov, jak bych popsala své hřejivé pocity z této mangy, takže je tohle hodnotící shrnutí jen krátké. Nedokážu ani nalézt vhodné bodové hodnocení. Vím jen to, že pro mě je tohle srdíčková záležitost a rozhodně je to pro mě manga, na kterou nezapomenu ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rena-chan Rena-chan | Web | 11. května 2012 v 22:25 | Reagovat

Přesně tak, tuto mangu si vždycky beru na dovolenou a úžasně si u ní odpočinu a naberu energii :) Jedna z mých nejoblíbenějších, ikdyž mě stejně víc sedí Meru-chan, než Merča :D

2 Momo-chan Momo-chan | Web | 22. října 2012 v 17:32 | Reagovat

Videla som to v kníhkupectve a totálne ma to dostalo :) Je to super manga, taká oddychovka a pohodiča. Silná mladá hrdinka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama