Červen 2012

Just enjoy your summer

30. června 2012 v 13:00 | Te. |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Kouká na mě připravená lahvička opalovacího krému s faktorem 50, klobouk a plavky, což neomylně hlásá, že se nám ohlásily letní prázdniny. A i když léto na mě nepůsobí moc dobře, jelikož se mi motá hlava, ihned se spálím a bývám daleko unavenější, mám ho prostě moc ráda. Ať už u vás je to jakkoliv, doufám, že si tohle léto užijete na plné pecky. Protože jsou to krásné slunečné dny plné naděje, nezávisle na tom, jestli jste zrovna u moře, někde na venkově nebo jste zůstali ve městě.
Dnešním dnem odjíždím. Odjíždím a nevím, kdy se tu zase ukážu. O prázdninách zpravidla jsem v místech, kde připojení k internetu není. Ale někdy určitě, i když na tom přeci nesejde :) Prázdniny jsou o jiných věcech. Mám spoustu plánů, chci toho hodně dokázat. A hlavně si užívat. Tak jako doufám, že budou všichni, protože léto je časem, kdy bychom se všichni měli usmívat :)
Mějte se tu krásně.

PS: Teď mě tak mrzí, že jsme na Air koukala už někdy v dubnu -_-; Nemáte nějaký typ na anime s letní atmosférou? :3

Luka Megurine pictures

28. června 2012 v 12:54 | Te. |  Vocaloid - Galerie
V poslední době zjišťuju, že u ní vlastně preferuju spíš písničky na základě anglických hlasových dat :D Lie a Circus Monster jsou klasika, ne že ne ^^ Taky My heart will go on v jejím podání je prostě boží *_* Ale nenechám si ujít ani Dye, The Last Queen. A samozřejmě Just be Friends a The Little Mermaid jsou prostě hitovky, ale to snad ani nemusím zmiňovat :D

Ao no Exorcist - recenze

26. června 2012 v 22:16 | Te.
Dnes velmi kostrbatá recenze, psaná kdysi po třetím kafi někde kolem čtvrté hodiny ranní...

School Days - recenze

25. června 2012 v 12:30 | Te.
Název: School Days/スクールデイズ
Rok vydání: 2007
Počet epizod: 12

Vše to začíná docela nevinně a nenápadně a jeví se, že by mohla být i legrace. Makoto Itou je stydlivý chlapec, co ještě pořádně nemá zkušenosti s dívkami. Už delší dobu však pozoruje ve vlaku pohlednou dívku s knížkou - Kotonohu Katsuru, která chodí do vedlejší třídy.
Makotovi se Kotonoha líbí, nemá však dost odvahy na to, aby ji oslovil. Naštěstí je tu jeho energická spolužačka Sekai Saionji, která mu vysvětlí, jak musí na děvčata a než se člověk naděje Makoto a Kotonoha tvoří pár.
Kotonoha je opravdu roztomilá a přívětivá, avšak drží si odstup. S tím ovšem Makoto není moc spokojen, jelikož ze stydlivého chlapce se vyklube někdo, kdo by chtěl víc, než jen se zamilovaně držet za ruce a špitat si sladké lichotky. A jeho zdrženlivá přítelkyně očividně nedokáže naplnit jeho choutky. Proto se Makoto upíná na svou temperamentní učitelku ve vztazích, Sekai, která mu toho dokáže dát daleko víc.
Takže si hošánek pěkně v klidu randí s někým jiným, jenže zároveň se stále nějak nemá k tomu, aby se rozešel se svou první přítelkyní a řekl jí pravdu, (i když už tolikrát přísahal, že na tom pracuje). Nestará se o to, co se může stát, až ji zjistí sama. Je přece od něj ták slušné, že spí se Sekai a slibuje jí hory doly, následně podlézá Kotonoze a nedokáže jí konečně říct sbohem.

A jelikož toho asi na něj je málo a mezi děvčaty je velmi oblíbený, nedělá mu problém nabalit si klidně dalších šest děvčat a postupně se s nimi slézat. Otázkou však zůstává, komu rupnou nervy jako první. Makotovi, který tolik známostí najednou nedokáže utáhnout? Neustále podváděné Sekai? Kotonoze, která si kvůli svému drahému chlapci musela toho tolik vytrpět, až se následně zbláznila? Nebo snad jiné z Makotových děvčat?
Na tohle anime mě přilákala pěkná AMVéčka. Dvanáct dílů mi přišlo jako příjemná délka a námět se mi líbil; jelikož jsem věděla jakým nepředvídatelným koncem to skončí, trochu mi to připomnělo mé oblíbené Higurashi No Naku Koro Ni (že anime budou naprosto rozdílná jsem vědět nemohla), takže jsem si řekla "Proč ne?"
Že žánrově spadá i do kategorie harémovek mi sice moc k chuti nebylo, ale řekla jsem si, že to zkusím, že třeba se přes ty scénky přenesu. To jsem se však mýlila.
Počáteční myšlenka mi opravdu připadala docela zajímavá. Vypadalo to, že se nejspíš pobavím. A opravdu v prvních asi pěti dílech se našly úsměvné momenty. Působilo to mile a i docela slibně. A jelikož jsem byla zvyklá, že většinou první díly jsou nejhorší a pak už jde vše nahoru, tady všechno spíš šlo postupně dolů.
Následovala další část, kde se řešilo prakticky každý díl jen to samé. Makoto přelétával mezi dvěma děvčaty a postupně sbíral další, jelikož mu stále nedokázaly věnovat dost potěšení.
A poslední dva díly… Nemám slov. Jestli to měly být díly o tom, jaký je Makoto nehorázný kretén a jeho dvěma přítelkyním to pořád ještě nedošlo, tak se to opravdu povedlo. Až nakonec konečně dostal, co si zasloužil.
Následují postavy. Tady to bylo asi opravdu největší minus celého anime. Nejenže neměli žádnou hloubku a prakticky jsme se o nich vůbec nic nedozvěděli, ale z každého, kdo se zdál být rozumný, nakonec udělali naprostého troubu. Pokud bych měla jmenovat nejrozumnější postavu, tak by to asi byla Setsuna - nejlepší kamarádka Sekai. Co totiž udělali z hlavních tří postav…
Makoto se ze začátku opravdu jevil jako slušný kluk. Byl mi i sympatický. Pak to začalo kolísat. Od čtvrtého dílu ode mě dostal nálepku blbec. Někdy kolem šestého sprostý idiot. Následovala nálepka arogantní úchylný kretén, ale pozor, pak ještě následovaly dva poslední díly! Tam už se opravdu nedal nazvat jinak než egoistický perverzní hajzl prvního stupně. Nakonec se z
něj tedy vyklubal sprostý děvkař, jehož chování strhlo pro mě celé anime dost dolů.
Kotonoha byla od začátku slípka. Dobře, byla možná roztomilá, ale opravdu to byla slípka. Tak řekněte, už jste někdy jeli do školy raději autobusem než vlakem jen z toho důvodu, že vás váš přítel objal ve vlaku?
Dobrá, pak následovaly díly, kdy mi jí opravu bylo líto. Makoto na ni kašlal a ona se pořád snažila a naivně věřila, dokázala si přetrpět šikanu, to, že věděla, jak ji vlastně podvádí, ale snažila si něco namlouvat… V několika posledních dílech už jí ale vážně hráblo. Rozhodně neměla zdravý rozum, a zase to všechno bylo kvůli Makotovi.
Sekai. Jo, Sekai… To byla borka. Skutečně, v prvních pár dílech by se asi dostala docela vysoko v žebříčku mých oblíbených postav. Když se však dala dohromady s Makotem, byla už spíš takové chodící podváděné nic, které se na konci dostala do takového afektu, že bylo pěkně zlé, ale pořád to pro mě bylo to mrtvolné nic. To mě mrzí, protože v prvních pár dílech jsem si opravdu zamilovala její temperament. Škoda, že z ní udělali to, co udělali.
Animace byla místy trochu odfláklá, ale jinak působila příjemně a měla hezké kontrasty. Nedá se k ní nic víc dodat, než že byla zkrátka… příjemná. Nic extrémně úžasného, nic příšerného.
Plus musím dát za opening. Nebylo to sice nic příliš originálního, ale byl milý, mně se líbil. Ending už byl trochu odfláknutější, ale zase byl originál.
Hudba v samotném anime se mi taky líbila. Celé písně pak pěkně podkreslovaly atmosféru. Hlavně poslední song udělal pěkně zvrácenou scénu o moc zajímavější. Tady dávám palec nahoru.
Dabing taky nijak netrhal uši, dal se poslouchat.

Dobře… když dám dohromady klady. Nemůžu říct, že bych se u anime nudila. Pěkný opening, pěkná hudba, no a ta počáteční myšlenka byla zajímavá. Vlastně i všechny ty psychologické pohnutky, to bylo opravdu zajímavé sledovat. Obzvlášť to napětí, kdy už to jeden z hlavní trojice neustojí a všechno se to semele.
Naopak harém hlavního hrdiny a jeho chování mi vážně nesedlo. A děj se prakticky točil jenom kolem těch jeho podvodů…
Co na závěr? Pokud chcete do School days jít, tak jděte. Nudit se nebudete, ale pokud vám nesedí harémovky, tak asi budete muset někdy protáčet panenky. Mně osobně moc nesedlo, ale úplný propadák to zase taky nebyl. Takže řekla bych neurazí, nenadchne, takový zlatý střed, což se rovná 5/10. Vy si budete muset udělat vlastní názor :)

Higurashi Main Theme

24. června 2012 v 21:33 | Te. |  Higurashi no Naku Koro Ni
Právě jsem dostala úplně skoro masochistickou chuť se znovu podívat na Higurashi *_* Až budu mít čas o prázninách, udělám si maraton a dokoukám k tomu i všechna ta OVA a Live action. A přečtu znova mangu. Ach <3

Jigoku Shoujo - recenze

24. června 2012 v 20:45 | Te. |  Jigoku Shoujo
Přišla jsem na to, proč nikdy recenze nedokončím. Hrozně mě nebaví psát anotace XD! Asi je začnu odněkud kopírovat/překládat a budu psát jen svůj subjektivní názor. Myslím, že by to nevadilo, vždyť o tom názoru ta recenze je ^^ Za hrubky se omlouvám, zjišťuju v poslední době, že čím víckrát si to po sobě čtu, tím víc jich tam vždy naflákám :,D Třeba shlédnout x zhlédnout je taková moje specialitka XD

Gumi (Megpoid) pictures

21. června 2012 v 22:30 | Te. |  Vocaloid - Galerie
Vím, že tyhle rozsáhle obrázkový články jsou docela naprd. Ale když už moje Vocaloid složka praská ve švech, ráda bych sem ty obrázky naházela ;)
Gumi si u mě vysloužila druhou příčku nejoblíbenějších Vocaloidů. Konkrétně díky písničce Mozaik Role, které bych se mohla uposlouchat. Ale je toho víc. My crush was a monster. Killer Lady. Coward Montblanc. Blue Bird. Cattleya. Ty patří k mým nejoblíbenějším kouskům od ní. Taky mi přijde, že Gumi může zpívat duet snad s kýmkoliv a bude to znít dobře.

Vlasový speciál

18. června 2012 v 23:41 | Te. |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Měla jsem nachystaný rozsáhlý článek se vším okecáváním toho, jak jsem se měla v posledních dnech. Ale pak jsem si ho přečetla a radši okamžitě smazala, protože jsem jen blábolila ^^; Tak se vám jen pochlubím svým novým hárem, které má sice pár much, ale taky velkou škálu výhod, za což jsem moc ráda.

When you turn fifteen, you may swim to the surface

12. června 2012 v 20:54 | Te. |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Je divný mít patnáct. Když jsem byla malá, všechny moje Barbie panenky měly patnáct. Podle mě to byl ideální věk. Skoro dospělé, vdávaly se, měly děti, byly okouzlující a plné elánu, koketovaly jako ženy v nejlepším věku. Těšila jsem se na den, kdy mi bude patnáct a zdálo se mi to jako neuvěřitelně dlouhé čekání.
Ale ten den přišel pozoruhodně rychle. A já se smála svým představám, protože jsem postupem času zjistila, že v patnácti je člověk dítě, co se sotva vyhrabalo z plenek.
Chcete někdo animaci z videa?^^ Přestalo mě bavit je hledat, tak jsem si je začala vyyrábět sama.
Nemám moc ráda své narozeniny. Nechci stárnout. A pak ten zvyk. Je to... zvláštní. Oslavovat, že člověk je tady na světě zase další rok, dávat mu dárky za to, že ještě žije. Skoro zvrhlý. Upřímně se na narozeniny pokrytecky těším jen na ty dárky. Z toho, proč ke mně přišly, mě mrazí v zádech.
No, dobrá, těším se ještě na jednu věc. Na tuhle písničku, protože ona je taková moje narozeninová. Vím sice, že zde Gemini zastupuje pojem dvojčata, ale přesto, jsem tak nehorázně pyšná, že jsem se narodila právě ve znamení Blíženců. Je jedna z mých nejoblíbenějších vůbec. Je tak... já ani nevím. Fascinující, to je to slovo.

Loučím se. Jdu si připomenout tenhle den s Vocaloidy pěkně nahlas, banánovým mlékem a amatérským překládáním jedné skvělé knížky.

Moc mě tu v nejbližší době nečekejte. Mám něco na práci. Pak sem hodím další kecací článek o tom, co všechno se dělo. Bye.

When will the sakura blossoms bloom?

5. června 2012 v 10:00 | Te. |  Jigoku Shoujo
Její minulost mě stejně fascinovala nejvíc za celém anime. Ten moment, když na ni začali házet zaživa hlínu v mé paměti utkvěl snad navždy.
imagebam.com

Jak málo stačí ke štěstí.

4. června 2012 v 19:13 | Te. |  Co se splácá
Je mi jedno, že pak vypadám jako kuřačka. Je mi jedno, jestli vypadám, jako kdybych si nehty pozvracela. Žlutý nehty jsou amazing.
V poslední době mám pocit, že se stávám na lakování nehtů závislá. Jsem sama? >:D

Hey, just enjoy your summer!

4. června 2012 v 0:13 | Te. |  Designy
Asi jste si všimli nového designu ^^; Letního. Vím, že to, co je momentálně venku zrovna moc na léto nevypadá a ani ještě léto oficiálně není, ale já mám moc ráda spojování si posledního měsíce před prázdninami už s těmito typicky letními událostmi. Navíc jsem hrozně chtěla nějaký design, kde bude nebe *_*
Po technické stránce, Lena s Rin jste se nezbavili, stejně tak jako relativně okrové a těch popisků, co moc zbožňuji (jen jsem je trochu upgradeovala). Stejně tak zůstává banánový vzkazník, který stejně nikdo nečte, ale je velice užitečný minimálně pro mě. Jen nám nahoře přibylo krásně letní video, které jsem si jeden den pouštěla zas a znovu celý večer :D Blog.cz ale s videy blbne, takže beztak většinu času nepojede.imagebam.com
Inu, ve výsledku jsem spokojená ^^ Tak doufám, že i duším, co sem zavítají, se bude hezky koukat :D Náhled přidám zítra, z nějakých neznámých vesmírných důvodů mi padá připojení a není schopno být té lásky a nechat mě otevřít imagebam :D


Yay :D

1. června 2012 v 0:41 | Te. |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Koukám, že TopList konečně překročil první tisícovku ^^ Not much, ale děkuji těm několika dobrým duším, co sem vždy zabrousí ^^ Vážím si toho.
Ale přeci jen, bloguji pro radost, ne pro tohle :)

I will never forget the promise we made.

1. června 2012 v 0:34 | Te.
Pustit si po pár dílech Shugo Chara Madoku je docela nářez :,D Obě hlavní hrdinky mají růžové vlasy, obě jsou kouzelné dívky, obě musí ničit nepříznivé "jevy,"co si vybírají za oběti nevinné lidi. Ale srovnávat se zbytek děje... no... :,D
imagebam.com