KissXSis 2010

4. srpna 2012 v 15:42 | Te.
Tak si jednou dáme negativní recenzi, abyste si neřekli, že všemu dávám bez rozdílu vysoký hodnocení.
Název: KissXSis 2010 / キス×シス (2010)
Rok vydání: 2010
Počet epizod: 12

Keeeeita~ Keeei-chan~

Keita Suminoe byl již odmalička chráněn svými staršími nevlastními sestrami - Ako a Riko. Tahle sesterská dvojice ovšem Keitu jako nevlastního bratra rozhodně nebere. Obě děvčata by ho spíš nějraději viděla stojícího u oltáře vedle sebe, nebo ještě lépe, naservírovaného někde v posteli, a ani se tím netají. Spíš právě naopak, čím víc lidí o jejich neskonalé lásce ví,
tím lépe, nebo ne? Zvlášť, když je v tom podoporují i rodiče, kteří netrpělivě čekají, kterou z dívek si nakonec Keita vybere. Chlapec to tedy se svými "sestrami" rozhodně nemá lehké. Ale přesto jsou to stále osoby, které celý život stály po jeho boku a mohl se na ně spolehnout. Právě kvůli téhle skutečnosti se Keita rozhoduje, že půjde na stejnou vyšší střední školu jako Ako a Riko. Dostat se na tuhle školu není žádná brnkačka, jak jinak, tak také musí počítat s intenzivní přípravou na přijímací řízení. Děvčata však moc nepůsobí dojmem, že by byly ochotné mu dopřát trochu prostoru na její naplnění.
Oni ho rády vše doučí osobně... ale trochu jiným způsobem, který má spíš sklony k něčemu jinému, než vědomostem možným uplatnit na nové škole. Do toho všeho se nám připlétají strasti každodenního života jako festivaly, návštěvy nákupního centra, koupaliště nebo třeba spolužačka se slabým močovým měchýřem a učitelka ujetá na lechtivé videohry. Od té doby začíná pro Keitu takřka zkouška ohněm.
U KissxSis mě uhranul námět. Hodně se mi líbily anotace, těšila jsem se, jak autoři záležitost zpracují. Čekala jsem epické souboje mezi sestrami, chladné intriky, dramaticky vypjaté situace, vše okořeněné dobrým vtipem. To, co přišlo potom, moje představy kompletně zbortilo a utvrdilo mě v tom, že na kombinaci ecchi a komedie už budu koukat jen v případě, kdy se vážně kriticky budu potřebovat zasmát a zavrtět hlavou. Ne, že by mě tohle anime nějak extra pohoršovalo (i když
některé scény byly už vážně, vážně moc), ale hrozně mě mrzelo, s jakou lehkostí to autoři vzali. Mohlo mi být jasné, že to bude stavěno hlavně na vtipu, ale tohle bylo přehnaný. Kdyby to mělo aspoň tu nejmenší špetku vážnosti, hned by to bylo o něčem jiném. Nebo kdyby to mělo aspoň pořádný děj, protože v tu chvíli by mě míň nudila snad i pětihodinová Nyan Cat.
Po třetím díle, když už mě nebavily ani ty vtipy, které nebyly ani tak vtipné, jako spíš trapné, jsem si jednoduše dala notebook na zem a začala u toho cvičit, ani mi nevadilo, že jsem pak nestíhala titulky.
Postavy stály taky za houby. Hlavní hrdina byl správný příklad vymydlence, Ako byla husa (i když pořád neměla na Mikuni
Miharu, protože když se objevila na scéně ta, jen jsem protočila panenky a mlátila hlavou do země), Riko na tom byla o něco líp než její sestra, ale stejně pořád bídně. Ostatní postavy (jako třeba pedofilní blonďatou učitelku a její sestru) jsem tak nějak ignorovala, vlastně už ani nevím, jak se jmenovaly.
Animace na tom naštěstí byla dobře, protože kdyby ani nebylo na co koukat, vypla bych to. Jasně syté barvičky, pěkné kontrasty… Po vizuální stránce to byla pěkná podívaná.
Hudba taky nebyla žádná bída, opening mě sice nenadchl, ale taneční ending mě přinutil vyloudit aspoň na chvíli úsměv na tváři. Jestli se mi něco na tomhle anime ve výsledku líbilo, bylo to tohle.
KissXSis se mi nelíbilo, takže ho nemůžu ani doporučit. Možná pánům, které tyhle lechtivé vtipy po chvíli neomrzí a nebudou se muset nudit tak jako já. Protože já očekávala něco jiného a pak se sakra nudila. Nemůžu tedy dát žádné vysoké ani průměrné hodnocení, ale za tu pěknou animaci, milý ending a sem-tam i nějakou tu relativně ucházející legrační scénu to aspoň neoznačím ani za odpad. 2/10 by u mě mohlo odpovídat, i když jsem si vědoma, že to není úplně fér, protože jsem nepatřila do cílové kategorie, pro kterou bylo tohle anime tvořeno. Bohužel hodnotím výhradně subjektivně, takže smůla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yuu Yuu | E-mail | Web | 5. srpna 2012 v 17:24 | Reagovat

Aaah tak to ti mockrát děkuji za to, že se nemusím stydět že tímhle anime opovrhuji aniž bych ho viděla XD. Někteří mí "kamarádi" tohle anime zbožňují a mě kvůli ději hned bylo jasné vo co půjde. Kdysi jsem se podívala na nějaké to ecchi, ale mám pocit že čím dál více jsem starší tím víc jsem na chlapy XD. Proti nějakým těm incestům nic nějak nemám (hehe Švýcarsko a Lichtenštejnsko ♥♥♥ XDD), ale pokud je chlap ten tip retardovaného ubohého chudáka o kterého se všeci perou tak to hážu daleko ode mě XD. To mi připomělo jeden obrázek... Srovnání ženské v anime pro dívky a v anime pro chlapy XD. Pro dívky je to většinou obyčejná plochá a plachá holka a pro kluky je to prsatá dračice. Kdyby někdo udělal srovnání chlapů tak je to vlastně to samé. V anime pro chlapy jsou chlapi obyčejní (aby se divák mohl velmi snadno vžít do role hrdiny) a pro dívky jsou kluci super sexy bishíci XD. Tak mám pocit že anime je vlastně opravdu opravdu krásná věc jak je pestré svým repertoárem XD. No ukončím svůj sálodlouhý komentář a děkuju ti za recenzi, která mi potvrdila že do toho nemám jít XD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama