Listopad 2012

3000 m^.^m

22. listopadu 2012 v 14:30 | Tin |  Ostatní věci
Můj blog sice existuje už přes dva roky (v téhle podobě ale "funguje" až od dubna), tak vím, že tohle není nic světoborného, ale stejně, když jsem včera na TopListu viděla tohle, byla jsem moc ráda ^^ Moc bych těm pár dušičkám, co sem chodí, chtěla poděkovat, že na mě nezanevřeli ^^
Takže děkuji ^^ A ačkoliv nebloguju proto, abych měla nějaká pěkný hodnoty na TopListě, stejně doufám, že se třeba někdy dočkám ještě nějakého dalšího pěkně kulatého čísla ;)

Splnila jsem si můj malý sen

21. listopadu 2012 v 17:24 | Tin |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Včera mi při cestě ze školy volala mamča, ať se stavím u ní v práci, protože tam má nákup, co nehodlá tahat na hovorový hodiny. No, když jsem k ní nakráčela, rovnou mi ještě strčila balíček, co dorazil. A já nedočkavě spěchala domů, protože jsem věděla, co v tom balíčku bude.

Už máme jen měsíc, vážení

21. listopadu 2012 v 16:56 | Tin |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Žijete? Živoříte? Umíráte? Už jste umřeli?
Já sama nevím, chvílemi bych se přirovnala spíš k chodící zdechlině.
No, chodící..
Včera jsem byla poprvé v nemocnici s tím, že jsem tam byla za účelem, že jsem byla tím chcípákem já. Jsem totiž moc šikovná ^^ Dvakrát za den jsem sjela ze schodů (nejdřív doma, pak,když jsem odcházela z japonštiny) a mám něco se šlachama na chodidle. Ale prakticky to nic není, jen jsem dostala ortézu a berle, tak to vypadá blbě invalidně :D Štve mě, že nemůžu normálně chodit, když to zrovna teď potřebuju :/
I když svoje výhody to taky má, třeba nemusím ve škole šlapat ty úděsný schody, který mě zmáhaj víc než celý vyučování, a vezu se místo toho výtahem :D
Ale víte co, před úplným koncem ještě člověk musí dohnat věci, co za život nezvládl :D Však už máme jen měsíc. To by mě teoreticky mělo motivovat k lepším výkonům, ale připadá mi, že to má spíš opačnej dopad xD No což, pokud svět za ten měsíc fakticky skoná, to je furt ve hvězdách ;)

Je svačvečer. Lysperní jezeleni se vírně vrtáčejí v mokřavě.

18. listopadu 2012 v 15:50 | Tin |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Moje mamča dnes začala blbnout s Vánocema. Jak musí co nejdřív píct cukrový, nachystat adventní věnec, sundat krabice s výzdobou. Nikdy předtím tohle nedělala, vždycky jsme tyhle věci začali řešit až v prosinci. Já nevím, přijde mi hrozně divný, že už to je v podstatě jen měsíc, já se teda pořád cítím úplně podzimně, ačkoliv celý město kolem mě už pomalu vyhlašuje zimní svátky v plným proudu. Přijde mi to legrační.
Ale víte co? Miluju tyhle tmavý listopadový dny, ke kterým prostě patří pohádky... :)
Místo toho, abych si uklidila. Místo toho, abych udělala něco do školy. Místo toho, abych dělala cokoliv užitečnýho... Uvařila jsem si čaj, vzala si kousek jablečnýho štrůdlu a přečetla jsem Alenku. Za svůj život po jedenáctý. Mám chuť se dneska na všechno vykašlat a přečíst ještě celýho Andersena nebo koukat na Disneyovky...

Jde to z kopce...

15. listopadu 2012 v 18:33 | Tin |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Dnes v noci se mi zdál šílenej sen. Že jsem nechala na noc otevřenou šatní skříň a všechny boty, co mám zde uskladněné, utekly ven a začaly mi běhat po pokoji O_o A že ničily všechno, co jim přišlo do cesty. Já jsem jen seděla na posteli a křičela jsem, když se jim odlepila podrážka a na tom místě se objevily zuby, co se ze mě snažily servat deku. Nevím, jestli mě chtěly sežrat nebo kdesi cosi, protože v tu chvíli jsem se probudila O_o A zjistila jsem, že křídlo šatní skříně, ve které mám boty, je otevřený.
V poslední době často mívám creepy sny, ale tohle teda začíná být moc i na mě.
K Vánocům bude první položka na mém seznamu přání snář.

O Fortuna

15. listopadu 2012 v 18:20 | Tin |  Hudba ostatní
Normálně si nevyhledávám věci, co posloucháme na hudebce, ale tentokrát jsem udělala výjimku. Tohle je krásná skladba.
Tak mi tu běží Orffova Carmina Burana na střídačku s Vocaloidama (úžasná kombinace :,D), šprtám se literaturu, prohlížím fotky z AkiConu, čtu Umineko mangu a láduju do sebe jednu skleničku mlíka za druhou, to vše zaráz. Epic.

Higurashi no Naku Koro ni

13. listopadu 2012 v 15:21 | Te. |  Higurashi no Naku Koro Ni
Po čase mi trklo, že mám nashromážděných pár starších recenzí a vlastně tu ještě vůbec nestraší... Může obsahovat spoilery.

Lambdina pravá identita

13. listopadu 2012 v 11:34 | Tin |  Umineko no Naku Koro ni
...i tak by se to dalo říct :D
Vynechali jí ve jméně písmenko ^^"

Kdyby nebyly klisny

12. listopadu 2012 v 17:38 | Tin |  Ostatní obrázky
Včera jsem dokoukala druhou sérii. Poníci mi sežrali mozek xD!

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Our cat isn't creepy at all...

12. listopadu 2012 v 16:53 | Tin |  Co se splácá
Před chvílí jsem se vracela domů. A přiznávám, miluju kočky. Mám ráda i toho našeho kocóra, co mě soustavně štve a kašle na mě. Ale tímhle jsem teda utrpěla psychickou újmu.
Kromě rámečku a zmenšení bez úprav, beze všeho. Čistě to, co jsem viděla. Myslím, že dneska neusnu...

...Jaký byl AkiCon 2012?

11. listopadu 2012 v 18:25 | Tin |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Jsem domá ^^ Ne, že bych z toho byla nadšená xD Ale tož, jdu napsat jakýs takýs report, jak vlastně probíhala moje návštěva AkiConu ^^
(Pokud vám přijde, že je na týhle fotce něco špatně, máte pravdu. Ta pizza je tam znát a přezdívku jsem psala tužkou na oči :,D)

Witches are bitches...

8. listopadu 2012 v 20:26 | Tin
V posledních pár dnech jsem byla vytížená snad jako ještě nikdy, měla bych si začít zvykat, že celej můj život nebude jen o tom, že půl dne proflákám.
Ale všechno mi dokonale vynahradí následující tři dny :3 Začala se u mě projevovat cestovní horečka >.< Pořád si myslím, že jsem zapomněla něco, co je děsně důležitý a bude mi to pak chybět. Stupidní, já vím :D Ale tak moc chci, aby to byly perfektní tři dny, že to až přeháním.
Nejdůležitější pro mě je, že jsem dovedla svůj historicky první cosplay do takové podoby, jak jsem chtěla :3 Sice ne cestou jako jsem chtěla, protože to spíš není moje práce než je, ale vzala jsem si holt na mě moc velké sousto, co absolutně neodpovídalo mým schopnostem, příště budu trochu střízlivější ^^"

Za pět minut dvanáct

5. listopadu 2012 v 20:35 | Tin |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
Tin se jednou takhle v pátek vzbudí, jukne do kalendáře a v tom si uvědomí, co se děje. Za týden je AkiCon. YATTA! Ale počkat... OH SH*T! O_O Kde je jehla?! Kde je nit?! Kde jsou ty korálky? Kde je krajka? Kde je to všechno?! Aneb... prstíky jsou rozpíchané, neb ten satén je za trest, hrozně se trhá, když chce člověk našívat >.< , všude po stole se mi válí nitě, zbytky látky, rozlitej lak na nehty, špendlíky... Proč já blbá to nechávala na poslední chvíli... Když vím, že rozhodně nejsem takovej umělec, abych to dala dohromady za jeden večer, právě spíš naopak ˘.˘. Sice to není už nijak složité, ale pro mě... A to ještě ani nefinišuju >.< Ještěže mám zlatou maminku, co mi se vším ochotně pomáhá. Takže, když se nebudu flákat... Dneska jsem byla u kadeřnice, zítra by měly dorazit čočky, což znamená,zítra bych teoreticky mohla udělat první náhled na svůj vůbec první cosplay. Fuu ^^ Přes to všechno moje chaotické jednání se prostě hrozně těším na pátek ^^

Za všechno stejně můžou indiáni...

4. listopadu 2012 v 17:55 | Tin |  Zběsilé žvásty a výplody mysli
V televizi teď o víkendu běžel horor, myslím, že se to jmenovalo Nová dcera nebo tak nějak, no, vím jen, že tam hrál Kevin Costner, kterej byl jedinou věcí, co byla na tomhle filmu pozitivní. Ostatní stálo za houby. Místy možná napínavé, ale ta zápletka mě iritovala a koncem to zabili totálně.
Ono totiž největší zlo v celém filmu představovala indiánská mohyla. A to není poprvé, co v hororech za všechno vlastně mohli indiáni. Jak trefně poznamenal jeden recenzent na CSFD, podle amerických filmů je všechno to, co indiáni v minulosti dokázali, vlastně strůjcem všechn špatností. Pff.
Ale proč to vlastně píšu.
Dnes jsem našla svůj portrét, co maloval můj dědeček. Bylo mi na něm asi pět nebo šest a měla jsem na sobě indiánskou tuniku, což bylo v tehdejší době mým nejoblíbenějším oblečením. A byla to legrace zavzpomínat. Připadá mi, že k orientální kultuře tíhnu od nepaměti. Ale není to tak docela pravda. Před tím, než jsem objevila Asii, pro mě existoval svět totemů, teepee, šamanských rituálů a čelenek z per. Lítala jsem po domě v oblečení s třásněmi, pletla jsem si dva copy, nosila barevnou čelenku, malovala si uhlíky po obličeji a mávala ve vzduchu sekáčkem na maso :,D Nutila jsem rodiče, aby mě oslovovali Pocahontas :D Přečetla jsem o prázdninách Rudí a bílý třikrát po sobě. Strašně moc jsem toužila být krásně opálená, místo své bledulí kůže. Chtěla jsem po svém tátovi, aby mi vyrobil luk a toulec se šípy. Děda zase nemohl jinak, než mi vyrobit totem... Ach, ta nostalgie ^^
Dnes už by mě zaujala možná tak mayská architektura, that's all ^^ Časy se mění... Ovšem vždy je hezké zavzpomínat na to, jaké byly kdysi moje ideály.